
Mentoring
Mentoring to rozwój ucznia w towarzystwie mentora za obopólną zgodą na zasadach równości i poufności. Jest to proces odbywający się na ściśle określonych zasadach.
Mentorem nie może być każdy. Mentor powinien posiadać nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również umieć zbudować emocjonalną więź z mentee, opartą na otwartości i zaufaniu.
Ponadto wymagane są od niego kompetencje określone np. w European Mentoring and Coaching Council (EMCC), którego jestem członkiem. Ogólnie jest osiem poziomów kompetencji mentora i różnią się one w zależności od poziomu akredytacji. Istnieją cztery rodzaje akredytacji indywidualnej dla mentorów w EMCC, które oparte są na najwyższych standardach światowych. Akredytowany mentor jest zobligowany do poddawania się 4 razy do roku superwizji.
Podnosi to jego wiarygodność, pokazuje, że pracuje według ogólnie przyjętych zasad mentoringowych, potwierdza, że stale rozwija swoje umiejętności.
Profesjonalny mentor powinien posiadać certyfikacje lub akredytacje uznanej organizacji certyfikującej.
Warto o tym pamiętać.
Uczeń – mistrz
Moje doświadczenie w pracy w różnych krajach, w różnych instytucjach, z różnorodnymi zespołami i mnóstwo zmian, które przeszłam w swoim życiu zawodowym, ale i prywatnym, pozwoliły na sprecyzowanie moich szczególnych umiejętności.
Biznes międzynarodowy, poruszanie się po parkiecie międzynarodowym, nie tylko w bankowości, radzenie sobie z trudnościami, zarządzanie konfliktem. Zarządzanie zmianą oraz zarządzanie różnorodnością (diversity & inclusion), czyli kompetencje przyszłości dla liderów – to wszystko są moje mocne strony.
Podobnie jak motywacja ludzi, rozwój i wzmacnianie soft skills, orientacja na wynik i działanie oraz optymizm. Każdego dnia kiedy wstaję rano, zastanawiam się, co mi miłego przyniesie ten dzień. Jestem pełna pogody ducha, otwarta na nowe sytuacje.
Ty też?
Zapraszam do wspólnej relacji, dzięki której zmienisz swoje życie.
